Їдемо працювати за кордон. Що взяти з собою?

by ILC

Їдемо працювати за кордон. Що взяти з собою?

by ILC

by ILC

Працевлаштування за кордоном – це процес не одного місяця. Тому наберіться терпіння і час оформлення витратьте на ретельну та попередню підготовку. В яку б країну ви не їхали, почніть вчити англійську мову, щоб у вас були базові знання, яких вам буде достатньо для вирішення побутових питань (облаштування, покупки, переміщення по країні, комунікації тощо), а також займіться підготовкою необхідних речей для поїздки.

Безумовно, збір на роботу за кордоном – це завдання не з простих. Отримавши робочий контракт за кордоном, ви повинні розуміти, що їдете на тривалий термін, тому вам необхідно укомплектувати свою валізу різними речами. Крім того, потрібно враховувати особливості місцевого клімату і дозволену вагу багажу. Пропонуємо Вам звернути увагу на 4 ключові пункти при зборі на роботу за кордоном.

Документи

На час поїздки за кордон Вам обов’язково потрібно впорядкувати документи. Заздалегідь складіть список і зберіть в окремий холдер всі необхідні документи для виїзду та роботи за кордоном:

  • Паспорт з візою. Переконайтеся в правильності внесення ваших даних в усі документи – паспорт, візу, робочий контракт, страховий поліс. Рекомендуємо перевірити термін дії всіх документів на час вашого перебування за кордоном. Також зробіть копії всіх документів: один екземпляр залиште рідним, другий візьміть в ручну поклажу і третій збережіть в електронному вигляді на пошті або в телефоні. Таким чином, ваші документи завжди будуть під рукою, досить лише мати доступ до WI-FI.
  • Збережіть контакти менеджерів агентства, через яке ви працевлаштувалися. Обов’язково запишіть e-mail і телефон представників, які вас зустрічають.
  • Візьміть з собою оригінал і копію контракту. Він може вам знадобитися для відкриття банківського рахунку та оформлення посвідки на тимчасове проживання.
  • У багатьох країнах обов’язкове страхування. Якщо страховий поліс не входить в зобов’язання роботодавця, ви повинні самостійно або через агентство оформити міжнародне страхування до від’їзду за кордон.

Фінанси

У вас має бути достатня кількість коштів на своє утримання, поки ви не отримаєте зарплату. Орієнтовна рекомендована сума коштів – мінімально 150-200 дол. Кошти можуть бути як готівкові, так і на банківській картці. Для кожної країни сума мінімально необхідних коштів різна, тому обов’язково уточніть інформацію у свого менеджера.

Пам’ятайте, що після приїзду вам необхідно витратити кошти на покупку місцевої SIM-карти, транспортної карти, оплату інтернету і мобільного зв’язку.

Медикаменти

Система охорони здоров’я за кордоном кардинально відрізняється від нашої. В європейських країнах не можна піти в аптеку і, ґрунтуючись на симптомах, вибрати ліки відповідно до свого бюджету. Більшість медикаментів відпускаються виключно за рецептом лікаря. Крім того, ціна на препарати набагато вища вітчизняних аналогів, тому розраховуйте, що за візит до лікаря та препарати вам доведеться викласти кругленьку суму. Щоб уникнути такої ситуації, не полінуйтеся і зберіть ще в Україні аптечку з препаратів на будь-який випадок: застуда, отруєння, розтягнення , біль різного характеру.

Попередньо рекомендуємо проконсультуватися у терапевта або сімейного лікаря, який і складе вам список медикаментів з урахуванням індивідуальних особливостей. Також візьміть ті ліки, які допоможуть вам при загостренні хронічних захворювань, якщо такі є.

Якщо компанія-роботодавець зобов’язується оформити медичне страхування, тоді все набагато простіше, вам досить взяти медичні препарати на перший час, адже оформлення страховки може зайняти від 1 тижня до 1 місяця.

Особисті речі

Не варто пакувати весь наявний гардероб. Зберіть тільки одяг, що відповідає сезону країни, в яку ви вирушаєте. У разі необхідності ви завжди зможете докупити одяг за кордоном, адже він там хорошої якості та за дуже демократичними цінами.

Подбайте про особисті речі гігієни – зубна щітка і паста, мило, шампунь, засоби для гоління. Беріть засоби по догляду в мінімальному обсязі, адже це тільки на перший час перебування. При виїзді за кордон також візьміть гумові капці для душу, це дрібниця, але вона буде вам дуже необхідна.
Пам’ятайте, що в вашому мобільному телефоні повинна бути міжнародна карта з достатнім балансом на рахунку, щоб з вами завжди могли зв’язатися представники компанії-роботодавця.

Не забудьте захопити ноутбук або планшет, фотоапарат або камеру, а також переносну батарею, перехідники та зарядні пристрої до всіх своїх гаджетів.

Не переймайтеся, якщо ви щось не взяли до уваги, адже все можна докупити вже на місці. Найголовніше, щоб у вас був паспорт, робочий контракт, готівкові гроші або банківська карта. Бажаємо всім успішно дістатися й облаштуватися на новому місці!

зарегестрироваться
Щоб взяти участь в семінарі, заповніть форму та натисніть зареєструватись. Ми будемо раді вітати вас на наших безкоштовних семінарах.

Top