Медицина у Канаді

by ILC

Медицина у Канаді

by ILC

by ILC

Медицина Канади входить у список найкращих систем охорони здоров’я у світі. Підтвердженням цьому є вік жителів країни, що досягає 84 років.

Система медичного страхування у Канаді

Всі жителі Канади отримують медичну допомогу за допомогою страхування, передбаченого федеральним законом Canada Health Act (1984 г.). Як громадянину, так і резиденту країни (іммігранту) за страховкою надається більшість медичних послуг, досліджень й аналізів безкоштовно, при цьому зазначимо, що розмір допомоги не залежить від суми страхового внеску. Якщо ж у вас не оформлений страховий поліс, тоді лікування обійдеться в кругленьку суму.

Кожна з провінцій розробила свою програму медичного страхування. Але вони в цілому не сильно відрізняються одна від одної, наприклад, є відмінності в термінології страхових медичних послуг або у специфіці оплати поліса. Діяльність лікарень контролюється на федеральному та провінційному рівнях. Робота лікарів також підлягає суворому контролю та ліцензуванню, тому пацієнти завжди можуть бути впевнені в отриманні першокласної професійної медичної допомоги.

Завдяки сучасному обладнанню, останнім науковим дослідженням і високим результатам лікування, медичні центри Канади знаходяться на рівні клінік Німеччини, Ізраїлю, Сингапуру та США. Північна країна пропонує величезний вибір методів лікування від найпростіших захворювань до найскладніших, таких як рак, пересадка серця або трансплантація органів. У Канаді дуже високий рівень виживання і одужання у пацієнтів, які перенесли такі складні операції. Крім того, Канада спеціалізується на лікуванні нефрологічних захворювань, навіть пацієнти з важкими формами захворювань мають один з найнижчих рівнів смертності у світі. Медичні центри Канади є провідними з протезування тазостегнового і колінного суглобів. Канадські лікарі проводять як традиційні хірургічні втручання, так мікрохірургічні й малоінвазивні операції. Канадські фахівці в своїй роботі використовують досягнення нанотехнологій, біомеханіки, інноваційні методи візуалізації медичної інформації, лазерні та ультразвукові технології. Процес відновлення пацієнтів проходить в комфортабельних реабілітаційних центрах, розташованих серед мальовничої природи і сприятливого клімату, де для кожного пацієнта розробляють індивідуальну програму оздоровлення.

Яке медичне страхування діє для іммігрантів?

Якщо ви вирішили переїхати для роботи в Канаду, то вам не варто турбуватися про страховку, адже як уже згадувалося вище, будь-який житель Канади може скористатися безкоштовною медичною допомогою, тобто послуги лікарів платні, але оплачує їх держава через систему медстрахування. Як ця система працює? Щоб отримати медичне страхування, іммігранту після в’їзду в Канаду необхідно протягом кількох днів звернутися за місцем проживання в один з офісів Міністерства охорони здоров’я і заповнити пакет документів на своє ім’я та ім’я своїх рідних.

Після подачі документів іммігранти отримують пластикову карту Health Card. На карті є фотографія, підпис власника, номер страхового полісу та домашня адреса. Health Card, як і водійські права вважається документом, що посвідчує особу. Health Card отримують всі члени сім’ї, в тому числі й діти.
Необхідно знати, що іноземний громадянин після приїзду в Канаду в перші три місяці не має права на державний страховий поліс, тому щоб на цей період скористатися медпослугами, потрібно придбати страховку в однієї із комерційних страхових компаній.

Середня вартість страхового поліса, який покриває всі медичні послуги на 3 місяці становить близько 150 доларів на 1 особу. Безумовно, можна купити медичну страховку дешевше, але вона покриває не всі види медпослуг. Багато хто з іммігрантів вважають, що страховка не є першочерговою необхідністю, але це помилкова думка. Варто придбати страховий поліс хоча б для дітей, тому що вони складніше переносять акліматизацію та стають чутливішими до різних захворювань. Пам’ятайте, що при перебуванні у лікарні потрібно обов’язково пред’являти карту Health Card. Людям у віці від 65 років видається спеціальна карта Health Card. По ній вони отримують велику кількість пільг при купівлі медикаментів. Також в різних провінціях є особливості щодо надання послуг стоматологів, офтальмологів, репродуктологів, гомеопатів та ін.

Стаціонарна медична допомога в Канаді

Канада спирається на систему сімейних лікарів. За цією системою жителі країни вибирають собі лікаря, який стежить за здоров’ям усіх членів родини. Але у великих містах дуже складно знайти терапевта, оскільки дуже великий попит. У разі будь-яких проблем зі здоров’ям вартод звертатися до свого сімейного лікаря або у медичні офіси, де можна пройти консультацію у будь-якого терапевта. Жителі Північної країни за своїм бажанням вибирають або змінюють сімейного лікаря. У Канаді велика українська діаспора, де є україно- та російськомовні практикуючі лікарі в медичних офісах. Безумовно, величезним щастям буде потрапити саме до такого лікаря й отримати консультацію на рідній мові.

Невідкладна допомога 911

У відділення невідкладної допомоги люди звертаються з будь-якими видами болю або травм, де завжди є черговий фахівець, який надасть всю необхідну допомогу. При складних і гострих станах ви будете госпіталізовані. Люди, які не можуть самостійно дістатися до лікарні, дзвонять у службу швидкої допомоги 911.

Медикаменти

У Канаді ліки діляться на препарати з «ім’ям» і «без імені», так звані «загальні». Різниця полягає у ціні. В аптеках можна легко знайти дешевий аналог необхідного препарату, тому ще під час консультації лікаря, краще уточнити, чи можна скористатися «загальним» препаратом, так як більшість медикаментів можна придбати виключно за рецептом лікаря. При тривалому курсі лікування, вигідніше купувати ліки у великих упаковках, таким чином економія становить до 25-30%. Для літніх людей діє система знижок на препарати. У Канаді, як і в Україні в різних аптеках – різна вартість одного й того ж препарату.

Канадська система охорони здоров’я по праву вважається зразком для інших країн, адже канадці змогли створити ефективну систему медичної допомоги, що вчергове підтверджує, що Канада – благополучна й економічно стабільна країна, яка щорічно приваблює людей з різних країн залишати свою батьківщину і вирушати підкорювати нові землі. Багато хто чув і про переїзд до Канади з України, але сам процес від початку оформлення документів і до прибуття в країну є дуже складним. Наші фахівці підберуть для вас вакансію та подбають про ваш час і допоможуть здійснити швидкий і, головне, юридично правильний переїзд до Канади.

зарегестрироваться
Щоб взяти участь в семінарі, заповніть форму та натисніть зареєструватись. Ми будемо раді вітати вас на наших безкоштовних семінарах.

Top