Робота в Польщі за безвізом: чи все так просто?

by ILC

Робота в Польщі за безвізом: чи все так просто?

by ILC

by ILC

Оскільки Польща є дружнім сусідом та стратегічним партнером України, вона також і головний імпортер українських працівників. До прикладу, 2015-го року тут працювало близько 1 млн українців, а вже у 2016 році для українських робітників було відкрито ще 900 тис. робочих віз, іще 1 млнСоюз підприємців і роботодавців Польщі планує видати за 2017 рік. Робота в Польщі для українців є хорошим шансом, як для сезонного підробітку, так і для тривалих контрактів. Не зважаючи на те, що тема міграції українців стала однією із найгарячіших у місцевих ЗМІ, викликаючи як позитив, так і негатив, наші робочі руки безумовно потрібні польській економіці. Саме тому бізнес зацікавлений у спрощенні процедури працевлаштування та легалізації іноземців.

У червні сталися певні зміни на польському ринку праці: безвіз дав більше можливостей поїхати на роботу в Польщу, а от українці, що живуть там чи хочуть переїхати, стикнуться із додатковими перепонами. Не зважаючи на те, що широко обговорювалося правило щодо заборони працевлаштування при виїзді в ЄС за безвізовим режимом, воно діє для всіх країн, окрім Польщі (адже Варшава дозволила це на законодавчому рівні). Нагадаємо, що раніше українці, що виїжджали в Польщу за шенгенською візою, не мали такого права. Тепер же це єдина країна ЄС та Шенгенської зони, яка дозволяє негромадянам Євросоюзу, які в’їхали за біометричним паспортом, працевлаштуватися в Польщі (та отримати дозвіл на роботу – так зване «освядчення» – вже на місці).

Нагадаємо, що безвіз передбачає можливість перебувати в Шенгені не більше 90 днів (протягом 180). Отже 3 місяці – нормальний період для сезонних працівників. За бажання, можна подовжити перебування, подавши заяву та необхідні документи не пізніше 90-го дня.

Здавалося б, тепер зовсім просто поїхати на роботу в Польщу. Але ми хочемо попередити про кілька нюансів, аби запобігти халепі.

  1. Мета поїздки має бути вагомішою за просто бажання працювати в Польщі. Необхідно підтвердити свій намір, а бажано – мати дозвіл на працю чи «освядчення». Без цих документів на роботу вас не приймуть. А от «співбесіда з потенційним роботодавцем», підтверджена його контактами та будь-якими доказами призначеної зустрічі, – вже є легальною метою безвізового перетину кордону. Також не забуваємо про загальні вимоги: заброньований готель (чи місце перебування), туристичний маршрут, зворотній квиток, а також достатня сума грошей.
  2. Наголошуємо, що такий дозвіл поширюється на тих, хто подорожує за безвізом, а також на власників «шенгену», виданого не Польщею. У разі, якщо ви маєте діючий польський «шенген» (навіть у біометричному паспорті), радимо оформити новий документ.
  3. В’їхавши за безвізом до Шенгену через польський кордон, ви не маєте права їхати працювати до іншої країни (без відповідних дозвільних документів).

Для тих, хто бажає отримати легальну роботу в Польщі, компанія ILC постійно пропонує широкий вибір вакансій: далекобійникрізноробочийрізноробочий по збиранню та пакуванню полуницірізноробочий на виробництво пластикових віконрізноробочий на м’ясокомбінатзварювальникпромисловий маляр тощо.

До прикладу, зараз є можливість підписати дворічний контракт для роботи на провідних фермах Польщі, країн Західної Європи (Нідерланди, Німеччина) та Республіки Ірландія, які є лідерами з вирощування та збору шампіньйонів за сучасними технологіями. Програма передбачає курс навчання, який допоможе долучитися до команди професіоналів та отримати посаду збиральника грибів.

Деталі: http://www.ilc.ua/jobs/78164

зарегестрироваться
Щоб взяти участь в семінарі, заповніть форму та натисніть зареєструватись. Ми будемо раді вітати вас на наших безкоштовних семінарах.

Top