Поради студентам аграрного стажування в Німеччині. Що цікавого та корисного в Німеччині? Частина перша.

by ILC

Поради студентам аграрного стажування в Німеччині. Що цікавого та корисного в Німеччині? Частина перша.

by ILC

by ILC

Основною метою кожного студента, що їде на агростажування в Німеччину – це, звичайно, досвід роботи на фермерських господарствах. Однак не роботою єдиною живуть студенти під час стажування.

Отож, що ви знаєте про Німеччину? Багато хто згадає про футбольні клуби такі, як Баварія Мюнхен, Шальке чи Борусія, про найбільший в Європі пивний фестиваль Оktoberfest, і, звичайно, німецькі автомобілі, які багато хто вважає кращими в світі. Німеччина – фантастична країна, в якій вдало поєднуються сучасність і старовина, пульсуюче життя мегаполісів з передовими технологіями, розмірене буття маленьких містечок з давніми традиціями, розваги на будь-який смак, різноманітний відпочинок та шопінг – кожен знайде тут все, що душа забажає.

 Приваблива мова

Англійська мова давно зайняла чільне місце, як міжнародна мова спілкування. Однак німецька й надалі залишатиметься не тільки важливою міжнародною мовою, а й однією із найбільш уживаних мов, виходячи з кількості інтернет-сторінок. Пояснити цей факт просто. Німецька мова – державна для 5 країн Європи (Німеччини, Австрії, Швейцарії, Люксембурга та Ліхтенштейна). Нею розмовляють у Північній Італії, Східній Бельгії, Нідерландах, Данії та Чехії. Будь-який досвідчений мандрівник скаже: якщо ти хочеш отримати від поїздки більше, ніж звичайний турист, прагнеш відчути країну, зрозуміти її культуру, традиції, та розглядаєш можливість навчання або працевлаштування – вивчення мови обов’язкове. Крім того, шанс знайти житло, аеропорт, автобус у чужому місті разюче збільшиться.

Тому, хотіли особливо порадити студентам, які розглядають перспективу агростажування в Німеччині вчити німецьку мову. А також, порекомендувати декілька корисних ресурсів для її вивчення. Рекомендуємо вам підбірку важливих інтернет-ресурсів для самостійного вивчення німецької з початкового рівня. Ви можете вивчати мову в зручний для вас час і спосіб, опанувати граматику за допомогою інтерактивних вправ, зображень, текстів, звуків, пісень, приказок, новин, стійких виразів на таких ресурсах як: Rosetta Stone, Deutsche Welle, TestDaF, Deutsch. А1, Deutsch.info, Безкоштовний е-курс німецької мови, Deutsch Інтерактив, Das sagt man so!, Langsam geschprochene Nachrichten, Deutsch mit Wikipedia, Spraсhbar, Dialekt Tables.

Освіта

Німеччина є найпривабливішою країною для студентів. Поєднання університетів світового класу і можливості безкоштовного навчання робить цю країну першою в рейтингу для молоді. Простір вищої освіти за своєю побудовою та завданнями поділяється на три типи: університет, вища фахова школа, а також вища школа мистецтва, кіно чи музики. В той час, як класичні університети пропонують широкий спектр спеціальностей, технічні університети (ТУ) концентруються на теоретичному вивченні інженерно-технічних та природничих дисциплін.

Німеччина є засновником дуальної системи навчання. Цю систему вже запозичили такі країни як Канада, Австрія, Швейцарія. Система активно впроваджується в Україні. Це практика поєднання роботи і навчання, коли молодого спеціаліста навчальний заклад готує разом з підприємством. Компанія визначає потрібні їй спеціальності й замовляє вишу.

Німецька система дуальної освіти залежить від потреб ринку. Основна мета – заглянути на три-чотири роки вперед, проаналізувати які спеціальності будуть користуватися попитом та надати відповідні кваліфікаційні місця. Головний обов’язок перед суспільством – не залишити студентів безробітними. Студент поєднує навчання і стажування на підприємстві. При цьому отримує стипендію, близьку до заробітної плати. Щоб потрапити у вищу дуальну школу, абітурієнт має отримати закінчену середню або спеціалізовану середню освіту. Молодих людей відбирають на конкурсних засадах. Також кожен учень повинен знайти партнера серед підприємств – це головна умова.

Перспективний ринок праці

На німецькому ринку праці спостерігається високий рівень зайнятості й низький – безробіття. Цьому сприяє дуальна система освіти. Німеччина сьогодні є привабливою для українських студентів не лише через можливість безкоштовно отримати диплом європейського вишу. Ця країна також пропонує ряд стажувань, які можуть бути добре профінансовані. Також є варіанти стажування, що не будуть пов’язані з майбутньою професією студентів. Це радше нагадуватиме літній підробіток за кордоном і дозволить познайомитися з новою країною та почати вивчати німецьку.
Канікулярна робота в Німеччині – це знайомство із сучасними технологіями ведення сільського господарства в Європі, цінний досвід в агросфері та перспективи працевлаштування на провідних фермах світу.


Стажування в Німеччині дає можливість отримати чудовий досвід проживання за кордоном, значно покращити знання іноземної мови, підвищити свій професійний рівень і завести добрих друзів.
Німеччина належить до числа найбільших країн-виробників аграрної продукції в Європейському Союзі. Національні риси, які властиві німцям, проявляються в різних сферах, і сільське господарство не є винятком. Пунктуальність і вміння доводити розпочату справу до кінця, безумовно, позитивно впливають на потенціал німецького аграрного сектора. Якщо додати до цього високий рівень розвитку технологій, то отримаємо відмінний приклад сучасної організації сільського господарства, який дозволяє максимально ефективно використовувати землю.
Значну частину території країни відведено під сільське господарство. Незважаючи на це, в сільському господарстві зайняті лише 2-3% від загальної кількості працездатного населення. Чимало людей, зайнятих на дрібних фермах є сезонними робітниками, або робота на фермі не є їх основним місцем зайнятості.
Важко знайти іншу країну, де сільське господарство було б організовано на такому високому рівні, як у Німеччині. Ефективність виробництва дозволяє тримати зарплати в галузі на гідному рівні, а робота в аграрному секторі вважається дуже перспективною. Політика в аграрній сфері дозволила Німеччині вивести сільське господарство в ряд високотехнологічних галузей, а населення країни отримало доступ до якісної продукції. До речі, фермери у німецьких селах вважаються найзаможнішими мешканцями.

Транспорт. Єдиний проїзний на всі види транспорту.

Основний вид громадського транспорту в містах це U-Bahn (у-бан) – Скорочення від Untergrundbahn, що означає “підземна залізниця”. Це, по суті, і є метро. У Берліні, Гамбурзі та Мюнхені воно, як і в Україні, повністю відокремлене від решти транспорту і пішоходів. У багатьох інших, менших містах часто можна зустріти U-Bahn, яка представляє собою якийсь гібрид метро і трамвая, іноді перетинаючись з автотранспортом або пішохідними зонами.
Почати, мабуть, слід з того, що квитки на транспорт в країні Гьоте і Шіллера, завжди “Єдині” – тобто на всі види громадського транспорту.


Німці дивуються, коли їх запитують, скільки коштує, наприклад, проїзний “тільки на метро”. І це стосується не тільки проїзних, але й навіть одноразових квитків. Квитки розподілені не за видами транспорту, а за часом й кількістю поїздок.
Вігідніше мати проїзні на довгий час, тому абсолютна більшість (і це стосується, напевно, всіх міст) купує собі їх.

Станції абсолютно відкриті, немає турнікетів, а часто, і взагалі, хоч якихось працівників відповідної транспортної компанії. З приводу автобусів, то в цьому громадському транспорті слід показувати квиток при вході водієві, або, в разі відсутності, відразу ж у нього і купувати.

Як купити проїздний?

Під час перебування в Німеччині, рекомендуємо поцікавитися в інтернеті (краще – безпосередньо на сайті перевізника, де також англомовна версія) видами та вартістю проїзних документів в конкретному місті і вибрати найкращий для себе варіант.
Купити проїзні документи громадського транспорту можна в спеціальних автоматах, які перебувають на вході в будь-яку станцію метро і електричку, при вході в автобус – у водія, а також в інтернет-магазині.
Придбані проїзні квитки дійсні у всіх видах громадського пасажирського транспорту, будь то автобус, метро (U-Bahn), міська електричка (S-Bahn, A-Bahn), або річний паром.
Проїзні квитки дійсні з моменту покупки і тому не компостуються. Контроль проїзних документів в громадському транспорті, а також на станціях при виході з транспорту – не рідкість. Тому рекомендується зберегти проїзний документ до тих пір, поки ви не покинете зону, в якій наявність авіаквитка обов’язкове. Будьте обережні. Небезпека штрафів не тільки матеріальна: “заєць” обов’язково повинен пред’явити контролерам посвідчення особи, і його ім’я буде внесено в реєстр. Якщо попастися кілька разів, є ризик отримати виклик до суду чи взагалі відмову в наступній візі.
На кожній зупинці на інформаційному стенді або поруч з автоматом для покупки авіаквитків розташовується план по зупинкам, в якому кожній зупинці присвоєно певний номер. Зазначені номери є складовою частиною розрахунку дальності поїздки та вартості проїзного квитка до зупинки.
Якщо ви плануєте багато їздити – придбайте Tageskarte – проїзний документ на необмежену кількість поїздок протягом одного дня (квиток на день). Дуже зручно і дешево навіть просто в дорозі туди і назад.
Якщо не впевнені, який квиток брати, краще ввести в автоматі при придбанні назву станції, до якої вам потрібно. Інакше є ризик або переплатити, або ж придбати неповний квиток і бути оштрафованим в разі контролю на лінії. Якщо українці поки тільки звикають до можливості купити і роздрукувати квиток на міжміську поїздку в інтернеті, то в великих містах Німеччини це стосується і громадського транспорту. Причому, квиток не треба навіть і роздруковувати – він просто може бути збережений у Вас на мобільному або планшеті.
Такі онлайн-квитки в деяких місцевостях навіть трохи дешевше – адже дозволяють економити папір. На сайті, а також в мобільних додатках місцевого перевізника, можна не тільки придбати квитки, а й ознайомитися з графіком руху, спланувати поїздку (ввівши запланований час виїзду або прибуття, адресу початку руху і вашу мету) або просто переглянути, які зупинки має той чи інший маршрут автобуса або які автобуси і як часто виїжджають з певної цікавої вам зупинки.
У графіку можна побачити і орієнтовний час, витрачений на дорогу. Якщо ви приїдете істотно пізніше зазначеного – маєте право на повернення вартості квитка. Для цього, правда, вже доведеться йти в сервісний центр.

Більш детально про туристичні пам’ятки та цікаві міста Німеччини ми розповімо у другій частині цієї статті.

 

зарегестрироваться
Щоб взяти участь в семінарі, заповніть форму та натисніть зареєструватись. Ми будемо раді вітати вас на наших безкоштовних семінарах.

Top