Життя української діаспори

by ILC

Життя української діаспори

by ILC

by ILC

Канада стала землею найбільшої української діаспори в світі. Одні їдуть на термін своїх контрактів, щоб заробити грошей і повернутися на батьківщину, інші – щоб кардинально змінити своє життя і переїжджають назавжди.

Існує думка, що там, десь за океаном, можна легко жити, не рахуючи грошей. Безумовно, це помилкове уявлення наших співвітчизників, адже на практиці все зовсім по-іншому й іммігранти зіштовхуються з безліччю навіть найелементарніших питань, не знаючи, куди звертатися за допомогою. Що робити прибулим співвітчизникам? Звичайно, звертатися в українську діаспору, яка всілякими способами підтримує земляків на перших порах. Українці намагаються не тільки укріпити саму діаспору, а й зберегти зв’язок зі своєю історичною батьківщиною.

Життя української діаспориЧим Канада зустрічає українців?

Чому українці обирають Канаду для імміграції? Така особливість обумовлена тим, що уряд Канади сприяє приїзду іноземців, які готові іммігрувати або працювати за контрактом. Іммігрант після прибуття в Канаду отримує так званий «статус постійного жителя», який дозволяє користуватися безкоштовною медичною страховкою, соціальним пакетом, і найголовніше, дає можливість легально працевлаштуватися. Окремо відзначимо, що «Канада» приваблює українських іммігрантів умовами адаптації в канадському суспільстві. Канада – мультикультурна країна, що складається з багатьох громад. Українська діаспора тому не виняток. Вона росте, а разом з нею розвиваються сфери послуг, відкриваються магазини та церкви, створюються установи, спрямовані на підтримку іммігрантів. Найбільше українців проживає в провінціях Квебек, Саскачеван, Манітоба, Альберта. Українська громада сприяє своїм співвітчизникам в будь-яких питаннях. Це ще раз підтверджує, що Канада буде продовжувати притягувати українських іммігрантів на Північний континент.

Життя української діаспори

Життя української діаспориКанадець за паспортом, українець по крові

Якщо відкрити телефонний довідник будь-якого міста Канади, то там можна зустріти безліч прізвищ, характерних для українського народу, таких як Андрійчук, Павлюк, Савчук, Шевченко та ін. Українська діаспора в Канаді – одна з найстаріших у світі, а значить і найорганізованіших громад. Людей діаспори можна розділити на 2 типи: нащадки українців, які виїхали в Канаду ще понад 100 років тому і недавно прибулих іммігрантів. Вихідці з сімей «канадських українців» вже давно зайняли офіційні пости на провінційному та федеральному рівнях в політичній, економічній та культурній сферах. Крім того, нащадки українців в Канаді прославилися своїми досягненнями в музиці, мистецтві, спорті. Наприклад, один з найвідоміших хокеїстів у світі Уейн Гретцкі має українське походження.

Життя української діаспориНезважаючи на те, що чимало представників Канади є українцями по крові й пройшла зміна в 4 покоління, багато хто з них як і раніше ототожнює себе з Україною. Їх мова скоріше «місцева українська», ніж сучасна літературна, але вони переконані, що збереження історії, традицій і культури зовсім не повинно обмежуватися тільки лінгвістичним боком, з огляду на сучасні технологічні можливості.

Українці дуже активні, тримаються разом і створюють національні творчі колективи та ансамблі, займаються організацією музичних і культурних фестивалів, проводять спортивні заходи, відкривають музеї. Наприклад, на знак пам’яті про українських переселенців у провінції Альберта, м. Вегревілль, встановлено найбільшу в усьому світі писанку вагою понад 2 тонни.

Життя української діаспори

Життя української діаспориЯк стати своїм серед своїх?

Українська діаспора в Канаді представлена численними спільнотами та організаціями, найбільша і головна серед них – Конгрес українців Канади, яка вважає себе прототипом українського парламенту. У Конгресі українців Канади регулярно проходять засідання українських громадських об’єднань. Через українську діаспору можна отримати підтримку в будь-якому питанні у вигляді контактів та корисних знайомств. Українці створюють різні організації, які спрямовані на допомогу своїм землякам, наприклад, є Асоціація підтримки українських підприємців, Товариство українських жінок, Товариство молоді в Канаді та ін. То ж не варто перейматися, що ви залишитеся самотніми на чужині, «канадські українці» допоможуть зануритися в рідне середовище.

У Канаді є широка мережа українських ЗМІ, серед яких газети «Український голос», «Гомін України», радіостанції «Наш голос», «Український Час», телепрограма Kontakt Ukrainian TV.

Багато з прибулих до Канади шукають підтримку й опору в релігії. Зараз в Канаді є діючі церкви, старовинні, створені ще першими переселенцями, й нові. Прихожан в українських церков налічується цілком багато, перше місце займають греко-католики, потім православні, а решта сповідує римо-католицьку віру або переходить в протестантство.

Життя української діаспориКанада – мекка для іммігрантів, які мріють про краще життя для себе і своїх нащадків, мекка для людей, які хочуть отримати довгострокові контракти й бути впевненими в своєму майбутньому в економічно стабільній країні. Саме тому українці обирають Канаду і залишають свою батьківщину. І подивившись на приклади багатьох українців, до наших співвітчизників приходить усвідомлення того, що немає нічого нездійсненного, а на нашому YouTube каналі регулярно з’являються відео від українських заробітчан з відгуками про життя в Канаді. Щоб підтримати наших земляків, які переїхали в пошуках кращого життя, ми публікуємо корисні контакти, які допоможуть адаптуватися до нового життя.

Список українських организацій і товариств у Канаді:

 1. Конгрес Українців Канади
  Ukrainian Canadian Congress
  http://www.ucc.ca
 2. Канадська Українська Імміграційна Служба
  Canadian Ukrainian Immigrant Aid Society (CUIAS)
  http://www.cuias.org
 3. Ліга Українців КанадиLeague of Ukrainian Canadians
  http://www.lucorg.com
 4. Суспільна Служба Українців Канади
  Ukrainian Canadian Social Services of Canada, Inc.
  http://www.ucss.info
 5. Спілка Української Молоді в Канаді
  Ukrainian Youth Association of Canada
  http://www.cym.org/ca
 6. Канадське Товариство Приятелів України
  Canadian Friends of Ukraine
  http://www.canadianfriendsofukraine.com
 7. Канадський Фонд «Діти Чорнобиля»
  Children of Chornobyl Canadian Fund
  http://www.chornobyl.ca
 8. Союз Українських Студентів Канади
  Ukrainian Canadian Students’ Union (SUSK)
  http://susk.ca
 9. Канадсько-Українська Парламентська програма
  Canada Ukraine Parliamentary Program
  http://www.katedra.org
 10. Українська Католицька Освітня Фундація
  Ukrainian Catholic Education Foundation
  http://www.ucef.ca
 11. Канадський інститут українських студій (КІУС)
  Canadian Institute of Ukrainian Studies (CIUS)
  http://www.cius.ca
 12. Українська Канадська Фундація ім. Тараса Шевченка
  Ukrainian Canadian Foundation of T. Shevchenko (UCFTS)
  http://www.shevchenkofoundation.com
 13. Наукове товариство ім. Шевченка в Канаді
  Shevchenko Scientific Society of Canada
  http://www.ntsh.ca
 14. Кафедра українських студій Оттавського університету
  Chair of Ukrainian Studies University of Ottawa
  http://www.ukrainianstudies.uottawa.ca
 15. Інститут святого Володимира
  St. Vladimir Institute
  http://www.stvladimir.ca
 16. Центр українського та канадського фольклору імені Доріс та Петра Кулів
  http://www.arts.ualberta.ca/~ukrfolk/main-about.htm
 17. Товариство Лемків України
  Canadian Lemko’s Association
  http://www.lemko-olk.com
 18. Центр Українсько-Канадських студій при Манітобському університеті
  Centre for Ukrainian Canadian Studies, University of Manitoba
  http://umanitoba.ca/faculties/arts/departments/ukrainian_canadian_studies
 19. Українська Школа імени Цьопи Паліїв
  Tsiopa Palijiw Ukrainian School
  http://www.tsiopa-shkola.ca
 20. Колегія Святого Андрія у Вінніпезі (Манітобський університет)
  St. Andrew’s College in Winnipeg (The University of Manitoba)
  http://www.umanitoba.ca/colleges/st_andrews
 21. Інститут Св. Петра Могили
  St. Petro Mohyla Institute (SPMI)
  http://www.mohyla.ca
 22. Батьківський комітет сприяння українській мові в Манітобі
  ManitobaParents for Ukrainian Education
  http://mpue.ca
 23. Ліга українських канадських жінок
  www.lucorg.com
 24. Українська асоціація молоді Канади
  www.plast.ca
 25. Український Канадський Науково-Документаційний Центр
  www.ucrdc.org
 26. Українська Національна Федерація Канади
  www.unfcanada.ca
зарегестрироваться
Щоб взяти участь в семінарі, заповніть форму та натисніть зареєструватись. Ми будемо раді вітати вас на наших безкоштовних семінарах.

Top